KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12771042
*
nr 1277 1042
Philippe de Rougemont
(1891-1965), Frankrike
Oljemålning, Modell. Signerad. Olja på duk, 68x52 cm
Kondition: skadad ram
Philippe de Rougemont, fransk bildkonstnär född 1891, död 1965.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 30 september 2019
kl 19:28:25
- Konstnär/Designer
Philippe de Rougemont
Philippe de Rougemont, fransk bildkonstnär född 1891, död 1965.
Läs mer om Philippe de Rougemont
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt modell olja olja på duk oljemålning oljemålningar philippe de rougemont
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30
*
Philippe de Rougemont
Kondition: skadad ram
Philippe de Rougemont, fransk bildkonstnär född 1891, död 1965.
Läs mer om Philippe de Rougemont
nr 1277 1042
Philippe de Rougemont
(1891-1965), Frankrike
Oljemålning, Modell. Signerad. Olja på duk, 68x52 cm
Kondition: skadad ram
Philippe de Rougemont, fransk bildkonstnär född 1891, död 1965.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 september 2019 |
- Konstnär/Designer
Philippe de Rougemont
Philippe de Rougemont, fransk bildkonstnär född 1891, död 1965.Läs mer om Philippe de Rougemont
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt modell olja olja på duk oljemålning oljemålningar philippe de rougemont
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30



